Matrix 4 Başladı.

Merakla beklenen efsane serinin 4. filminin setinden yeni fotoğraflar basına sızdı, onlardan 15 tanesini sizler için buraya bırakıyoruz Matrix 4′ün çekimleri sırasında Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss son haftalarda birkaç kez objektiflere yakalanmışlardı. Yine motor üzerindeyken yakalandılar objektiflere


San Francisco’da çekimleri devam eden filmin motorsiklet takip sahnesinde Carrie-Ann Moss bir motorsiklet üzerinde, arkasında ise Keanu Reeves yer alıyor. Ducati Scrambler Motorsiklet, üzerinde Lana Wachowski dahil birkaç set görevlisinin bulunduğu bir vince bağlı olarak görüntüleniyor. Carrie-Ann Moss’un, nasıl desek 20 koca yılın ardından birazcık yaşlandığı ve belki biraz da kilo aldığı görülüyor.


İkisi de Matrix’e özgü deri kıyafetler giyiyorlar. Keanu Reeves ise daha önceki filmlerde giydiği gibi uzun bir spor ceket giyiyor. Sıkı takipçilerin dikkatini çeken detaylardan biri ise Keanu’nun John Wick serisinden alışık olduğumuz gibi uzun saçlı ve sakallı imajıyla tekrar karşımıza çıkmış olması. O artık bildiğimiz eski temiz traşlı Neo değil anlaşılan.

Nasıl oluyor da Trinity ve Neo, serinin üçüncü filmi olan Matrix Revolutions’da nihai kaderleri ile buluştuktan sonra tekrar var olup bir motorsiklet üzerinde gezinebiliyorlar bilmiyoruz. Acaba Matrix yeniden mi başlatıldı? Bunlar Neo ve Trinity’nin farklı versiyonları veya alternatif evrendeki silüetleri mi bilmiyoruz, ancak siyah giysiler ve motorsiklet bize konseptin çok da fazla değişmediğini gösteriyor. Hatta sızan bazı görüntülerde trinity'nin daha fazla güçlendiği ve bazı sahnelerde neo ya uçmayı öğrettiği yönünde yorumlar var.
13 görüntüleme